Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Επιτέλους, διαγράψετε μαζικά μηνύματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

Επιτέλους, διαγράψετε μαζικά μηνύματα ηλεκτρονικής αλληλογραφίας 03/02/2016 12:49 #1

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
ας παρουσιάζουμε το γρηγορότερο τρόπο να εξαφανίσετε μαζικά τα email από τα γραμματοκιβώτιά σας στο λειτουργικό iOS 9.

Είναι τρομακτικό να βλέπετε το κόκκινο εικονίδιο (red budge) της προεγκατεστημένης εφαρμογής Mail, να ξεπερνά κατά πολύ τον αριθμό 100 καθημερινά. Για την ακρίβεια τούτη τη στιγμή έχω 137 μηνύματα αδιάβαστα, από τα οποία χρήσιμα μου είναι μόνο τα είκοσι. Τις περισσότερες φορές τα αφήνω, καθώς δεν έχω το χρόνο να κάνω εκκαθάριση.

Ο αριθμός μηνυμάτων που συγκεντρώνεται πολλές φορές ξεπερνά κατά πολύ τα παραπάνω νούμερα. Όμως η εταιρεία Apple σκέφτεται τους χρήστες της κι εντελώς αθόρυβα στη νέα έκδοση λειτουργικού iOS 9, έδωσε τη δυνατότητα μαζικής διαγραφής μηνυμάτων, μετακίνησης ή επισήμανσης αυτών, από έναν συγκεκριμένο φάκελο εισερχόμενων, μόνο με τρεις κινήσεις.

Διαβάστε επίσης: Δημιουργία πρόσθετων θυρίδων στην προεγκατεστημένη εφαρμογή Mail

Μέσω της ίδιας διαδικασίας μπορείτε να ορίσετε όλα τα εισερχόμενα μηνύματα ενός γραμματοκιβωτίου ως αναγνωσμένα, αλλά αυτό δεν έχει πλέον σασπένς.

Μαζική διαγραφή μηνυμάτων ηλεκτρονικής αλληλογραφίας από τη συσκευή σας iPhone, iPad ή iPod touch

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.