Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Αποθήκευση δεδομένων σε iphone5

Αποθήκευση δεδομένων σε iphone5 13/02/2016 13:54 #1

• Νίκος Μαθ.
  • Το Άβαταρ του/της Νίκος Μαθ.
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλημέρα σας. Θέλω να κάνω επαναφορά της συσκευής μου και να την στήσω από την αρχή. Για τον λόγο αυτό μου συστήσετε να κάνω πριν την επαναφορά, αποθήκευση των δεδομένων μου και όχι απλά εφεδρικό αντίγραφο, διότι διαφορετικά δεν θα μπορώ να την επαναφέρω. Θα ήθελα να μου εξηγήσετε πως μπορώ να κάνω αποθήκευση των δεδομένων μου, ποια η διαφορά από το εφεδρικό αντίγραφο (μέσω itunes) και πώς μετά την επαναφορά θα ξαναπεράσω τα αποθηκευμένα δεδομένα μου στην συσκευή μου. Με την εν λόγω επαναφορά επανέρχονται απολύτως όλα τα προϋπάρχοντα δεδομένα μου; Ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αποθήκευση δεδομένων σε iphone5 15/02/2016 10:58 #2

• Κωνσταντίνος
  • Το Άβαταρ του/της Κωνσταντίνος
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
καλημέρα φίλε μου εάν επιθυμείς να έχει μία εργοστασιακή συσκευή μετά την επαναφορά θα πρέπει να επιλέξεις να διαμορφώσεις τη συσκευή σου ως νέα. Τα περισσότερα από τα δεδομένα σου, φωτογραφίες, video, Επαφές, σελιδοδείκτες, Σημειώσεις, έγγραφα, αποθηκεύονται στο iCloud και μπορούν σα συγχρονιστούν σε όλες τις συσκευές σου. Κάποια από τα δεδομένα σου, όπως Μηνύματα, μοιραία χάνονται. Μπορείς να τα εξάγεις σε mail ως συνομιλία αλλά δεν μπορείς να τα επαναφέρεις.

Η διαδικασία επαναφορά γίνεται ακολουθώντας τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις.

Εάν διατηρήσεις εφεδρικό αντίγραφο, το σύνολο των δεδομένων σου μαζί όμως και με τα όποια προβλήματα, καθώς και με αρκετά προσωρινά αρχεία θα αποθηκευτούν στο iTunes ή στο iCloud. Άρα δεν θα έχεις κανένα όφελος από την επαναφορά του λειτουργικού, καθώς στη συνέχεια θα επαναφέρεις τα προβλήματα.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση, στη διάθεσή σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.