Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Οι απόψεις σας |Τι θα θέλατε να αλλάξει σχεδιαστικά στο iPhone 7;

Οι απόψεις σας |Τι θα θέλατε να αλλάξει σχεδιαστικά στο iPhone 7; 17/05/2016 16:27 #1

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Όλες οι φήμες συγκλίνουν στο γεγονός, πως στο επόμενο νέο iPhone 7 δεν θα είναι τόσο νέο από πλευράς εμφάνισης, καθώς θα είναι παρόμοιο με τις εκδόσεις iPhone 6 και 6s. Αυτό για τους περισσότερους ίσως να είναι μία απογοητευτική εξέλιξη (και για τον υποφαινόμενο).

Σίγουρα είναι - Προσωπικά δεν θα είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, αν στην τωρινή σχεδίαση του iPhone 6s, άλλαζαν μερικά πράγματα:

1. Θα προτιμούσα και πάλι μία μαύρη απόχρωση. - Η έκδοση Space Grey δεν είναι μαύρη είναι γκρι. Επιθυμώ μία ολόμαυρη συσκευή, όπως παλιά κι όχι κάποια ενδιάμεση απόχρωση.

2. Επίσης θέλω να απαλλαγεί η συσκευή από αυτές τις πλαστικές γραμμές κεραίας. Σίγουρα ενδέχεται να είναι αναγκαίες αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος για το έργο που πράττουν οι - κατά εμέ - αντιαισθητικές γραμμές; Γνωρίζουμε από φήμες πως η Apple θέλει να τις μειώσει στη νέα έκδοση. Μήπως θα έπρεπε να μας απαλλάξει;

Ποια είναι η δική σας άποψη;

P.S. Πολλές φορές χτυπάω την εξέχουσα οπίσθια κάμερα και γι’ αυτό έχω ειδική θήκη φάκελο που τοποθετώ τη συσκευή. Θεωρώ την κάμερα ως σημαντικό χαρακτηριστικό ενός smartphone και είμαι ικανοποιημένος που η Apple δεν συμβιβάζεται στον τομέα αυτό.
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Οι απόψεις σας |Τι θα θέλατε να αλλάξει σχεδιαστικά στο iPhone 7; 17/05/2016 18:16 #2

• Φίλιππος
  • Το Άβαταρ του/της Φίλιππος
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Mε συγχωρείτε αλλά εγώ περιμένω μία ολοκαίνουρια συσκευή, δεν ξέρω πως θα είναι αλλά να μην έχει καμία σχέση με τo iPhone 6 που έχω τώρα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.