Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Μπερδεύτηκαν οι συσκευές μου

Μπερδεύτηκαν οι συσκευές μου 07/01/2016 13:34 #1

• Κώστας
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλημέρα και καλή χρόνια ! Πριν από ένα μήνα περίπου αγόρασα μέσω επιδότησης από την Vodafone ένα iPhone 6s Plus και ένα iPhone 6s για την γυναίκα μου . Πριν αγοράσουμε αυτά τα τηλέφωνα είχα ένα iPhone 5 και ένα ipad4 και η γυναίκα μου ένα iPad mini . Όλες αυτές οι συσκευές ήταν με ένα λογαριασμό iCloud και ποτέ δεν είχαμε κανένα πρόβλημα . Από την στιγμή που πήραμε το 6s plus και το 6s συνδέθηκαν στο ίδιο iCloud και ενώ με την ΡΟΗ των φωτό και όλων των εφαρμογών δεν έχουμε πρόβλημα έχουν μπερδευτεί οι εισερχόμενες κλήσεις μας . Όταν μου τηλεφωνούν αφού τελειώσω την κλήση και μετά εμφανίζεται στις τελευταίες κλήσεις και των δυο συσκευών και το αντίστροφο . Αν είναι εισερχόμενη αναπάντητη κλήση εμφανίζεται και στις δυο συσκευές ! Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεμπερδέψουμε τις κλήσεις μας ή ο μοναδικός είναι δημιουργία άλλου I cloud ξεχωριστά για κάθε συσκευή ; Σας ευχαριστώ για την βοήθεια και συγχαρητήρια για τις χρήσιμες συμβουλές και ενημερώσεις σας !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μπερδεύτηκαν οι συσκευές μου 07/01/2016 13:36 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Καλημέρα σας και χρόνια πολλά. Πηγαίνετε στις συσκευές iPhone στην τοποθεσία Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κλήσεις σε άλλες συσκευές και κλείστε τους διακόπτες. Είναι η λειτουργία Handoff ώστε να απαντάτε με τη συσκευή που είναι πιο κοντά σας, ακόμα και το iPad ή το Mac.
"stay hungry, stay foolish"

Μπερδεύτηκαν οι συσκευές μου 07/01/2016 13:37 #3

• Κώστας
  • Το Άβαταρ του/της Κώστας
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Οι κλήσεις σε άλλες συσκευές είναι κλειστές ! Η λειτουργία handoff είναι απενεργοποιημένη . Το πρόβλημα είναι ότι μετά από μια εισερχόμενη κλήση στο 6s plus η κλήση θα εμφανιστεί και στο 6s στις τελευταίες κλήσεις χωρίς να χτυπήσει η άλλη συσκευή ! Και όταν τηλεφωνήσω στην γυναίκα μου στον δικό μου κατάλογο εμφανίζεται μετά η κλήση που έκανα και την ίδια ώρα από κάτω φαίνεται σαν να έχω τηλεφωνήσει και στον εαυτό μου μαζί . Αν η κλήση τώρα είναι αναπάντητη π.χ.στο δικό μου κινητό σαν αναπάντητη εμφανίζεται και στο άλλο με αποτέλεσμα να μην ξέρουμε αν έχουν καλέσει εμένα ή την γυναίκα μου ! Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια !

Μπερδεύτηκαν οι συσκευές μου 07/01/2016 13:37 #4

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Παρακαλω αφαιρέστε την κάρτα sim απο τη συςκευη που εμφανίζονται οι κληςεις και δείτε εάν εμφανίζεται και πάλι. Ενδεχομένως να έχει κολλήσει και να χρειαστεί να κάνετε ενα restart
"stay hungry, stay foolish"