Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: itunes kai pc δεν αναγνωρίζουν το iphone 6s

itunes kai pc δεν αναγνωρίζουν το iphone 6s 17/08/2016 10:35 #1

• Angie Terzaki
  • Το Άβαταρ του/της Angie Terzaki
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
καλησπέρα. εδώ και 1 μήνα αντιμετωπίζω πρόβλημα πότε με το itunes και πότε με τον υπολογιστή μου να αναγνωρίσουν το τηλέφωνο μου.
έχω κάνει update στο apple device usb drivers kai to mtp, εχω διαγράψει το lockdown και ξαναπεράσει το itunes,αλλά η κατάσταση δεν αλλάζει.
αν καταφέρει να το δει το itunes κολλάει στο τελευταίο στάδιο στην ολοκλήρωση συγχρονισμού.
αν αναβαθμίσω τους drivers mtp ανοίγει το παραθυεο για να κάνω ειδαγωγή φωτογραφιων αλλά δεν φαινεται το apple device usb drivers και συνεπως δεν το βλέπει το itunes.
στο devices και printers κανω troubleshooting, αλλα οταν παταω για την εφαρμογη της διορθωσης του προβληματος αλλα παλι το ιδιο
τι αλλο μπορώ να κανω?
ευχαριστω
Τελευταία διόρθωση: 17/08/2016 10:40 από Angie Terzaki.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

itunes kai pc δεν αναγνωρίζουν το iphone 6s 30/08/2016 09:17 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Angie Terzaki έγραψε:
καλησπέρα. εδώ και 1 μήνα αντιμετωπίζω πρόβλημα πότε με το itunes και πότε με τον υπολογιστή μου να αναγνωρίσουν το τηλέφωνο μου.
έχω κάνει update στο apple device usb drivers kai to mtp, εχω διαγράψει το lockdown και ξαναπεράσει το itunes,αλλά η κατάσταση δεν αλλάζει.
αν καταφέρει να το δει το itunes κολλάει στο τελευταίο στάδιο στην ολοκλήρωση συγχρονισμού.
αν αναβαθμίσω τους drivers mtp ανοίγει το παραθυεο για να κάνω ειδαγωγή φωτογραφιων αλλά δεν φαινεται το apple device usb drivers και συνεπως δεν το βλέπει το itunes.
στο devices και printers κανω troubleshooting, αλλα οταν παταω για την εφαρμογη της διορθωσης του προβληματος αλλα παλι το ιδιο
τι αλλο μπορώ να κανω?
ευχαριστω

Καλημέρα Angie, θα πρότεινα να απεγκαταστήσεις τα παρακάτω προγράμματα και στη συνέχεια να εγκαταστήσεις μόνο το itunes. (τα υπόλοιπα εμπεριέχονται).

Καλό είναι να κλείσεις firewall και anti-virus έως ότου ολοκληρώσεις τη διαδικασία.

iTunes
Apple Software Update
Apple Mobile Device Support
Bonjour
Apple Application Support 32-bit
Apple Application Support 64-bit
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.