Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Αλλαγή app store

Αλλαγή app store 22/04/2016 00:47 #1

• EVA
  • Το Άβαταρ του/της EVA
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλησπερα! Εχω το εξης προβλημα..μου ειχαν στειλει μια itunes card των 25 ευρω απο Γερμανια και για να την χρησιμοποιησω επρεπε να παω στο γερμανικο app store το οποιο και εκανα. Ωστοσο τωρα που θελω να επιστρεψω στο ελληνικο δεν μου επιτρεπεται, γιατι λεει υπαρχει ενα υπολοιπο 0,81 ευρω που πρεπει να ξοδεψω πριν γινει η αλλαγη! Κατι αδυνατο ομως αφου με 0.81 ευρω δεν εχει κατι να αγορασω! Ξερεις κανεις τι μπορω να κανω ωστε να παω επιτελους στο ελληνικο app store? δεν ξερω και γερμανικα που να παρει :( :P
Τελευταία διόρθωση: 22/04/2016 00:48 από EVA. Αιτία: λαθος κατα την γραφη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αλλαγή app store 22/04/2016 11:18 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
EVA έγραψε:
Καλησπερα! Εχω το εξης προβλημα..μου ειχαν στειλει μια itunes card των 25 ευρω απο Γερμανια και για να την χρησιμοποιησω επρεπε να παω στο γερμανικο app store το οποιο και εκανα. Ωστοσο τωρα που θελω να επιστρεψω στο ελληνικο δεν μου επιτρεπεται, γιατι λεει υπαρχει ενα υπολοιπο 0,81 ευρω που πρεπει να ξοδεψω πριν γινει η αλλαγη! Κατι αδυνατο ομως αφου με 0.81 ευρω δεν εχει κατι να αγορασω! Ξερεις κανεις τι μπορω να κανω ωστε να παω επιτελους στο ελληνικο app store? δεν ξέρω και γερμανικα που να παρει :( :P

Καλημέρα Εύα, δυστυχώς θα πρέπει να ξοδέψεις τα χρήματα που απομένουν για να να επιστρέψεις στο ελληνικό App Store. Εναλλακτικά δημιουργείς νέο Apple ID στο ελληνικό App Store. Θα χρειάζεται για να αναβαθμίζεις όμως τις εφαρμογές από το τωρινό, να εισάγεις το αντίστοιχο Apple ID και password.
"stay hungry, stay foolish"

Αλλαγή app store 22/04/2016 12:30 #3

• EVA
  • Το Άβαταρ του/της EVA
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Χμμ καταλαβα! Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..και κατι ακομη ομως..πως θα δημιουργησω το νεο apple id στο ελληνικο ?

Αλλαγή app store 22/04/2016 16:16 #4

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
EVA έγραψε:
Χμμ καταλαβα! Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..και κατι ακομη ομως..πως θα δημιουργησω το νεο apple id στο ελληνικο ?
Ακολούθησε τον οδηγό μας εδώ, είναι εύκολη υπόθεση.
"stay hungry, stay foolish"
Τελευταία διόρθωση: 22/04/2016 16:16 από ired Blog.