Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Φωτογραφίες iCloud

Φωτογραφίες iCloud 16/03/2016 12:38 #1

• Παναγιώτης
  • Το Άβαταρ του/της Παναγιώτης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Διάβασα όσα θέματα υπάρχουν για να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας του icloud σε ios 9 αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω μερικά πράγματα. Ουσιαστικά θέλω οτι φωτογραφία υπάρχει στο iPhone να μπορώ να την βλέπω και στο icloud.com . όμως θέλω όταν διαγράφω μια φώτο αυτόματα να διαγράφεται και από το icloud. είναι εφικτό? και αν ναι τι πρέπει να ενεργοποιήσω?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Φωτογραφίες iCloud 16/03/2016 18:02 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Παναγιώτης έγραψε:
Διάβασα όσα θέματα υπάρχουν για να κατανοήσω τον τρόπο λειτουργίας του icloud σε ios 9 αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω μερικά πράγματα. Ουσιαστικά θέλω οτι φωτογραφία υπάρχει στο iPhone να μπορώ να την βλέπω και στο icloud.com . όμως θέλω όταν διαγράφω μια φώτο αυτόματα να διαγράφεται και από το icloud. είναι εφικτό? και αν ναι τι πρέπει να ενεργοποιήσω?

Καλησπέρα φίλε μου αυτή ακριβώς είναι η φιλοσοφία του iCloud. Εάν έχεις για παράδειγμα ένα iPhone, 2 iPad ένα mini 2 κι ένα iPad 2, ένα MacBook Pro, και έχεις συγχρονίσει τα δεδομένα σου με το iCloud, τότε ότι διαγράφεις από οποιαδήποτε συσκευή, διαγράφεται από όλες. Το ίδιο κι όταν συλλαμβάνεις μία φωτογραφία είναι διαθέσιμη σε όλες τις συσκευές.
"stay hungry, stay foolish"

Φωτογραφίες iCloud 16/03/2016 23:01 #3

• Παναγιώτης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
και τι χρειαζεται να ενεργοποιήσω? γιατί βλέπω 110 φώτο στο icloud αλλα στο iPhone ειναι 2500. οπότε λείπουν αρκετές αχαχ... και δεν ξερω πως μπηκαν και αυτες οι 110 στο cloud

Φωτογραφίες iCloud 18/03/2016 09:15 #4

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Παναγιώτης έγραψε:
και τι χρειαζεται να ενεργοποιήσω? γιατί βλέπω 110 φωτό στο icloud αλλα στο iPhone ειναι 2500. οπότε λείπουν αρκετές αχαχ... και δεν ξερω πως μπηκαν και αυτες οι 110 στο cloud

Ακολούθησε τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες και κάμερα > Βιβλιοθήκη φωτό iCloud. Εάν ο διακόπτης είναι ανοιχτός τότε θα πρέπει να τον κλείσεις και να τον ανοίξεις πάλι. Θα χρειαστεί να είσαι σε περιβάλλον Wi-Fi και να περιμένεις αρκετά για να ανεβούν όλες οι φωτογραφίες στο iCloud.
"stay hungry, stay foolish"
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": leo

Φωτογραφίες iCloud 23/03/2016 17:47 #5

• Παναγιώτης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
ωραία ευχαριστώ πολύ...