Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: iphone από "Skroutz-ομάγαζο"

iphone από "Skroutz-ομάγαζο" 29/02/2016 18:47 #1

• Γιάννης Χ.
  • Το Άβαταρ του/της Γιάννης Χ.
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλησπέρα σε όλη την παρέα, θα ήθελα να αποσαφινιστεί το εξής:
σκέφτομαι ΑΜΕΣΑ την αγορά ενός iphone 6s 64 GB (όχι ότι παίζει ρόλο τα GB στην ερώτησή μου, απλά το τονίζω :P ), μέσω "skroutz-ομάγαζου"...
Είμαι καλυμένος ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ από την εγγύηση που θα μου δώσουν?
Με απλή απόδειξη? ή καλό θα ήταν να αναφέρεται και το IMEI της συσκευής πάνω στην απόδειξη, όπως κάνει η Cosmote για παράδειγμα (μιας και είμαι συνδρομητής της και το γνωρίζω 100%)
ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ : άν κάτσει "στραβή" και το πάω στο επίσημο service της Apple, ή σε κάποιο εξουσιοδοτημένο, θα είμαι καλυμένος?
ή θα μου αρχίσουν τα τραγούδια του τύπου: δεν είναι Ελληνικής εισαγωγής κτλ κτλ κτλ?
Τελευταία διόρθωση: 29/02/2016 19:05 από Γιάννης Χ.. Αιτία: συμπλήρωση..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

iphone από "Skroutz-ομάγαζο" 29/02/2016 19:46 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Καλησπέρα Γιάννη, θα πρέπει να λάβεις υπόψιν σου τα εξής:

Η εγγύηση της συσκευής iPhone για έναν χρόνο είναι παγκόσμια. Αυτό σημαίνει σε οποιοδήποτε μέρος κι αν βρίσκεσαι μπορείς να επισκευάσεις τη συσκευή σου. Για την Ελλάδα και Κύπρο η εγγύηση ισχύει για δύο χρόνια. Θα πρέπει όμως η συσκευή να προέρχεται από τη χώρα μας και αποδεικνύεται από το Serial Number.

Η απόδειξη θα πρέπει να εμπεριέχει είτε το αριθμό σειράς είτε το IMEI για να σε καλύψουν το δεύτερο χρόνο.

Κατά τα άλλα ναι μπορείς να αγοράσεις τη συσκευή από οπουδήποτε. Εάν θέλεις περισσότερες πληροφορίες κάλεσε στην υποστήριξη της Apple στην Ελλάδα από σταθερό τηλέφωνο 00800 4414 5417.
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.