Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Μπαταρία iphone5

Μπαταρία iphone5 08/02/2016 21:28 #1

• Νίκος Μαθ.
  • Το Άβαταρ του/της Νίκος Μαθ.
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το υπάρχον forum. Εχω το iPhone 5 με iOS 9.2.1. λειτουργικό. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω ειναι με την διάρκεια της μπαταρίας του. Με κάπως αυξημένη χρήση του τηλεφώνου, fb, messenger, δεν κρατάει παραπάνω απο 3 ώρες ξεκινώντας απο το 100%. Το πιο περίεργο ειναι οτι ενώ κάθε 2-3 λεπτά πέφτει και μια ποσοστιαία μονάδα, υπάρχουν σημεία που "σκαλώνει". Πχ μπορει στο 60% να παραμείνει και για μισή ωρα ενώ ειναι σε χρήση. Μετα αρχίζει παλι ο κατήφορος ώσπου να σκαλώσει παλι πχ στο 30%. Επίσης ενώ ειναι πχ στο 80% μπορει να παει ακαριαία στο 20%, και αν τοτε το συνδέσω με τον φορτιστή να δείξει απευθείας πχ 60%. Μπαταρία άλλαξα πριν 3 μήνες επειδή και με την προηγούμενη είχα το ίδιο πρόβλημα. Τον πρώτο μήνα ηταν κάπως ομαλές οι αποφορτίσεις και έκτοτε ξανα τα ίδια. Εχω κλείσει τα δεδομένα σχεδόν απ όλες τις εφαρμογές και τις ενημερώσεις τους στο υπόβαθρο, ενώ εχω κανει ουκ ολίγες φορες αναγκαστικές επανεκτιμήσεις με κανένα αποτέλεσμα. Παρακαλω για την βοήθεια σας. Ευχαριστώ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Μπαταρία iphone5 09/02/2016 09:35 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Εκτός Σύνδεσης
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Καλημέρα φίλε μου, έχει κάνεις επαναφορά της συσκευής και διαμόρφωση ως νέα; Πιθανόν σου λύσει αρκετά από τα προβλήματα. Θα πρέπει όμως οπωσδήποτε να αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου, πριν την επαναφορά, καθώς δεν θα μπορείς να επαναφέρεις τη συσκευή σου από εφεδρικό αντίγραφο. Θα την στήσεις από την αρχή.
Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις.
"stay hungry, stay foolish"
Τελευταία διόρθωση: 09/02/2016 12:10 από ired Blog.

Μπαταρία iphone5 09/02/2016 15:10 #3

• Νίκος Μαθ.
  • Το Άβαταρ του/της Νίκος Μαθ.
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Θα προσπαθήσω να κάνω επαναφορά. Ευχαριστώ πολυ.