Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Απώλεια iphone4s

Απώλεια iphone4s 08/02/2016 18:01 #1

• ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΑΚ
  • Το Άβαταρ του/της ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΑΚ
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Γεια σας. Το Σάββατο μου έκλεψαν το iPhone 4s. Όταν το αντιλήφθηκα κάλεσα αλλά το κινητό το είχαν ήδη κλείσει. Έκανα φραγή sim και σήμερα αδευτέρα έκανα και φραγή συσκευής έχοντας το IMEI και πηγαίνοντας στον πάροχο της κινητής μου τηλεφωνίας. Το find my phone ήταν ενεργοποιημένο στο κινητό αλλά χωρίς να είναι σε σύνδεση ο "νέος" κάτοχος η εφαρμογή δεν με βοηθά ιδιαίτερα. Μέσω cloud άλλαξα τον κωδικό επιβεβαίωσης του id μου κ έθεσα το κινητό σε λειτουργία απώλειας. Το ερώτημά μου είναι αν θα μπορούσα να κάνω κάτι διαφορετικό απ αυτά που ήδη έχω κάνει κ εαν η εφαρμογή find my phone δείχνει οτι λειτουργεί χωρις βέβαια να εντοπίζει το κινητο (το αναφέρει ως μη συνδεδεμένο) ενώ μπορεί να την έχει απενεργοποιήσει; Αν η εφαρμογή απενεργοποιήθηκε πριν αντιληφθώ την κλοπή θα με άφηνε να κάνω επιλογή φραγής ενεργοποίησης; - την οποία έχω κάνει.κ επιπλέον, η φραγή ενεργοποίησης αποτρέπει το άνοιγμα των app του κινητού μου; Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά είχα φωτογραφίες με το μπέμπη μου στο κινητό που δεν πρόλαβα να συγχρονίσω με το iCloud κ αξίζουν για μένα περισσότερα απ τη συσκευή.
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.