Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Πρόβλημα συγχρονισμού με το iCloud (iPhone 4)

Πρόβλημα συγχρονισμού με το iCloud (iPhone 4) 04/02/2016 23:49 #1

• Dimitris
  • Το Άβαταρ του/της Dimitris
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Γεια σας.

Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα iPhone 4 του οποίου το λογισμικό το ενημέρωσα ο ίδιος σε iOS 7.1.2. Είναι το πιο πρόσφατο λογισμικό για τη συγκεκριμένη συσκευή. Το πρόβλημα είναι πως προσπαθώντας να συνδεθώ στο iCloud μέσω υπολογιστή μου βγάζει μήνυμα πως πρέπει να έχω στη συσκευή μου εγκατεστημένο το iOS8 ή νεότερο, πράγμα το οποίο δε μπορεί να γίνει λόγω "παλαιότητας" του μοντέλου μου. Μπορεί να γίνει κάτι σχετικά με αυτό; Κάποια ρύθμιση ίσως ή κάτι άλλο το οποίο μου διαφεύγει ως "νέος" στο χώρο της Apple;

Σας ευχαριστώ :)

Δημήτρης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρόβλημα συγχρονισμού με το iCloud (iPhone 4) 05/02/2016 09:15 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Καλημέρα φίλε μου μετά την αναβάθμιση του iCloud η συσκευή iPhone 4, έχει μείνει απέξω από την cloud υπηρεσία. Έχεις τη δυνατότητα να συγχρονίζεις τοπικά τη συσκευή μέσω της εφαρμογής iTunes. Για Cloud υπηρεσίες θα πρέπει να αναζητήσεις διαφορετικές οδούς. (Dropbox, Flickr, Google Photos etc)
"stay hungry, stay foolish"

Πρόβλημα συγχρονισμού με το iCloud (iPhone 4) 07/02/2016 11:42 #3

• Dimitris
  • Το Άβαταρ του/της Dimitris
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :) απλά επειδή δεν το έχω ψάξει ακόμα τα δεδομένα μου θα είναι ασφαλή στο google photos και στο Flickr ή υπάρχει κανένα παράθυρο που στις κρατάει σε server α λα Facebook? όπως επίσης αν η ανάλυση θα είναι η ίδια με αυτήν που ήδη έχουν... Μήπως καλύτερα να το έκανα α λα παλαιά με καλώδιο στον υπολογιστή μου για να είμαι σίγουρος; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ίσως λίγο αστείες αλλά είμαι εντελώς "νεούδι" εδώ! Και πάλι ευχαριστώ :)

Πρόβλημα συγχρονισμού με το iCloud (iPhone 4) 07/02/2016 12:53 #4

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεiς είναι να μεταφέρεις τα δεδομένα σου τοπικά, με τη χρήση του καλωδίου φόρτισης. Όλες οι υπόλοιπες cloud λύσεις είναι σε αντικατάσταση της υπηρεσίας iCloud.
"stay hungry, stay foolish"
Τελευταία διόρθωση: 07/02/2016 12:53 από ired Blog.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Dimitris