Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: IPad2 wifi, πρόβλημα αναβάθμισης λογισμικού από 9.2.1 σε 9.3

IPad2 wifi, πρόβλημα αναβάθμισης λογισμικού από 9.2.1 σε 9.3 28/03/2016 23:19 #1

• Ιωάννης
  • Το Άβαταρ του/της Ιωάννης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος (σημερινό), κάτοχος επί διετία μιας συςκευής iPad 2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
Έχω υλοποιήσει όλες τις κατά καιρούς αναβαθμίσεις λογισμικού, μέσω wi fi, χωρίς προβλήματα.
Με την πρόσφατη απόπειρα αναβάθμισης στη νέα έκδοση 9.3 αντιμετωπίζω το εξής: Ξεκινά η αναβάθμιση με την φάση της "επαλήθευση ενημέρωσης" και σε λίγο μου βγάζει το μήνυμα:
"δεν είναι δυνατή η επαλήθευση ενημέρωσης, Το iOS 9.3 απέτυχε στην επαλήθευση επειδή δεν είστε πλέον συνδεδεμένοι στο Internet"
ενώ είμαι φυσικά συνδεδεμένος στο internet!!. Γνωρίζει κανείς τίποτα επί αυτού;
Σας ευχαριστώ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

IPad2 wifi, πρόβλημα αναβάθμισης λογισμικού από 9.2.1 σε 9.3 29/03/2016 09:54 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Ιωάννης έγραψε:
Καλησπέρα σας,
Είμαι νέο μέλος (σημερινό), κάτοχος επί διετία μιας συςκευής iPad 2 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:
Έχω υλοποιήσει όλες τις κατά καιρούς αναβαθμίσεις λογισμικού, μέσω wi fi, χωρίς προβλήματα.
Με την πρόσφατη απόπειρα αναβάθμισης στη νέα έκδοση 9.3 αντιμετωπίζω το εξής: Ξεκινά η αναβάθμιση με την φάση της "επαλήθευση ενημέρωσης" και σε λίγο μου βγάζει το μήνυμα:
"δεν είναι δυνατή η επαλήθευση ενημέρωσης, Το iOS 9.3 απέτυχε στην επαλήθευση επειδή δεν είστε πλέον συνδεδεμένοι στο Internet"
ενώ είμαι φυσικά συνδεδεμένος στο internet!!. Γνωρίζει κανείς τίποτα επί αυτού;
Σας ευχαριστώ

Καλημέρα σας κάνετε το εξής: Συνδέστε τη συσκευή σας στο iTunes και πατήστε παρατεταμένα home + power buttons έως ότου δείτε το εικονίδιο σύνδεσης με το iTunes. Στη συνέχεια επιλέξτε είτε επαναφορά είτε αναβάθμιση.
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.