Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: iPad 2 Wifi & iOS 9.3

iPad 2 Wifi & iOS 9.3 28/03/2016 13:12 #1

• ΠΕΤΡΟΣ ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ
  • Το Άβαταρ του/της ΠΕΤΡΟΣ ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Έχω ένα iPad 2 WiFi το οποίο έκανα OTA αναβάθμιση από 9.2.1 σε 9.3 μόλις βγήκε στο κοινό η συγκεκριμένη version (22/3/206). Την προηγούμενη Παρασκευή ήθελα να κάνω restore το firmware, οπότε πήρα ένα backup στο iTunes, και έκανα Restore (μέσω iTunes) το συγκεκριμένο iPad στην version iPad2,1_9.3_13E233. Δεν δέχτηκε τη συγκεκριμένη version και δεν μου γυρίζει από την Apple σε 9.3 αλλά σε 9.2.1. Και όταν τελειώνει και πάω να κάνω restore το Backup από το iTunes (που είχα πάρει με την 9.3), μου λέει ότι το software που έχει το iPad είναι παλιό και δεν γίνεται.
Επίσης στην ενημέρωση λογισμικού αναφέρει το 9.2.1 ως τρέχον λογισμικό και ότι είναι ενημερωμένο. Τι προτείνετε να κάνω, ώστε να επαναφέρω είτε την 9.3 είτε το backup ???
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

iPad 2 Wifi & iOS 9.3 29/03/2016 09:51 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
ΠΕΤΡΟΣ ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ έγραψε:
Έχω ένα iPad 2 WiFi το οποίο έκανα OTA αναβάθμιση από 9.2.1 σε 9.3 μόλις βγήκε στο κοινό η συγκεκριμένη version (22/3/206). Την προηγούμενη Παρασκευή ήθελα να κάνω restore το firmware, οπότε πήρα ένα backup στο iTunes, και έκανα Restore (μέσω iTunes) το συγκεκριμένο iPad στην version iPad2,1_9.3_13E233. Δεν δέχτηκε τη συγκεκριμένη version και δεν μου γυρίζει από την Apple σε 9.3 αλλά σε 9.2.1. Και όταν τελειώνει και πάω να κάνω restore το Backup από το iTunes (που είχα πάρει με την 9.3), μου λέει ότι το software που έχει το iPad είναι παλιό και δεν γίνεται.
Επίσης στην ενημέρωση λογισμικού αναφέρει το 9.2.1 ως τρέχον λογισμικό και ότι είναι ενημερωμένο. Τι προτείνετε να κάνω, ώστε να επαναφέρω είτε την 9.3 είτε το backup ???

Καλημέρα σας κάνετε το εξής: Συνδέστε τη συσκευή σας στο iTunes και πατήστε παρατεταμένα home + power buttons έως ότου δείτε το εικονίδιο σύνδεσης με το iTunes. Στη συνέχεια επιλέξτε είτε επαναφορά είτε αναβάθμιση.
"stay hungry, stay foolish"
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.