Καλωσήλθατε στο Forum μας
ΘΕΜΑ: Update 9.3

Update 9.3 25/01/2016 17:09 #1

• Γιάννης
  • Το Άβαταρ του/της Γιάννης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Καλησπέρα έχω ένα iPhone 5s κ θέλω όταν θα γίνει το update του9.3 να συνδέσω το κινητό στο iTunes κ να κάνω από κει το update ως νέο τηλέφωνο για να δω αν καλυτερέψει από διαφορα lags.θελω να ρωτήσω αν βάλω κανονικά το Id μου κ συνδεθώ θα μπορώ να κατεβάσω μετά κάποιες εφαρμογές που είχα πληρώσει ;και δεύτερον πριν κάνω το update αν περάσω ένα αντίγραφο ασφαλείας στον υπολογιστή θα μπορω να πάρω back up από κει ότι χρειαστώ; Ευχαριστώ !!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Update 9.3 25/01/2016 17:31 #2

• ired Blog
  • Το Άβαταρ του/της ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 26
Καλησπέρα φίλε μου, καταρχήν επαναφορά και διαμόρφωση ως νέα συσκευή μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή προκειμένου να απομακρύνεις τα προσωρινά αρχεία που συσσωρεύονται στη συσκευή σου.

Θα πρέπει να διασφαλίσεις αρχεία τα οποία δεν συγχρονίζονται από το iCloud και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τη διαδρομή Ρυθμίσεις > Γενικά > Επαναφορά > Περιεχόμενα και ρυθμίσεις.

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία κατά τη διαμόρφωση θα επιλέξεις ως νέα συσκευή. Το αντίγραφο που πιθανό υπάρχει, δεν θα πρέπει να το εισαγάγεις στη συσκευή σου, καθώς θα επαναφέρεις και τα προβλήματα.

Τη νέα αναβάθμιση μπορείς να την εγκαταστήσεις είτε από το iTunes είτε από το iCloud. Εάν κάνει την εκκαθάριση δεν θα έχεις πρόβλημα με την νέα αναβάθμιση.
"stay hungry, stay foolish"

Update 9.3 25/01/2016 23:00 #3

• Γιάννης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση κ τις σαφείς οδηγίες!

Update 9.3 26/01/2016 08:28 #4

• ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
Καλημέρα για αυτό είμαστε εδώ :)

Update 9.3 26/01/2016 18:19 #5

• Γιάννης
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Να σαι καλά κ όπως καταλαβαίνω όσο αναφορά στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης μου θα μπορω να κατεβάσω ξανά ελεύθερα τις εφαρμογές που είχα πληρώσει σωστά;

Update 9.3 26/01/2016 19:48 #6

• ired Blog
  • Συνδεδεμένοι
  • Moderator
Σωστά οι αγορασμένες εφαρμογές συνδέονται με το λογαριασμό σου Apple ID και είναι προσβάσιμες στην τοποθεσία App Store > Ενημερώσεις > Αγορασμένες. Από εδώ θα εντοπίσεις όλες τις αγορές σου και όσες έχουν το εικονίδιο του iCloud (σύννεφο) παρότι υπάρχουν στο λογαριασμό σου, δεν έχουν εγκατασταθεί στη συσκευή σου.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Γιάννης

Update 9.3 26/01/2016 20:29 #7

• leo
  • Το Άβαταρ του/της leo
  • Εκτός Σύνδεσης
  • New Member
Σωστά. Οι αγορασμένες εφαρμογές μένουν στο Apple ID σου και μπορείς να τις κατεβάσεις από οποιαδήποτε συσκευή έχει το συγκεκριμένο λογαριασμό.
vantailor έγραψε:
Να σαι καλά κ όπως καταλαβαίνω όσο αναφορά στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης μου θα μπορω να κατεβάσω ξανά ελεύθερα τις εφαρμογές που είχα πληρώσει σωστά;
"Bite more than you can chew, then chew like f***"